Pasieka GUCIO

Podgórzyn 52
Żnin gmina
tel. 783 238 489

Pasieka Gucio oferuje ULOTERAPIĘ.

Od maja 2017 r. do dyspozycji zainteresowanych uloterapią są domki do inhalacji powietrzem z ula. Pasieka GUCIO oferuje ULOTERAPIĘ. Od maja 2017 r. do dyspozycji zainteresowanych uloterapią są funkcjonalne domki do inhalacji powietrzem z ula.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i śmiech

Domek zbudowany jest z drewna i zamieszkuje w nim od 2 do 10 rodzin pszczelich. Terapia polega na wdychaniu powietrza z zabezpieczonego ula, które wydostaje się małymi otworami do wnętrza pomieszczenia, gdzie przebywa człowiek. Powietrze wypełniające domek ulowy pozbawione jest bakterii, wirusów i chorobotwórczych grzybów. Profilaktykę i pobyt w takim pomieszczeniu nazywamy uloterapią – jest to nowy kierunek w apiterapii. W tej metodzie wykorzystuje się i potwierdza jedność człowieka i przyrody. Stwierdzono, że energia, którą wytwarzają pszczoły jest identyczna z energią wytwarzaną przez człowieka. Poprzez kontakt człowieka z taką energią, następuje wzrost sił życiowych, zmniejsza się zmęczenie. Natomiast wibracje, które powstają w ulu korzystnie oddziałują nie tylko na ogólny stan organizmu ale również na tempo przemiany materii. Zapach świeżego miodu, propolisu, wosku, pyłku pszczelego ma dobroczynny wpływ na centralny układ nerwowy, oddechowy, sercowo-naczyniowy, całkowicie poprawia jakość snu.

Oferta Pasieki GUCIO obejmuje:

miód: wielokwiatowy, akacjowy, rzepakowy, kremowany wielokwiatowy, lipowy, faceliowy, gryczany, spadziowy
– pierzga
– propolis
– pyłek pszczeli
DOMEK ULOWY – służący do zdrowotnej apiterapii
Jedyny domek do apiterapi w województwie kujawsko-pomorskim, cieszący się ogromną popularnością. Przebywanie w domku ulowym ma zbawienny wpływ na cały organizm człowieka. Inhalacje podczas których wdycha się powietrze z ula pozwalają w szybki sposób zwalczyć infekcje dróg oddechowych.